Zastanawiasz się, jak prawidłowo zaczipować, karmić lub adoptować psa? Poszukujesz skutecznych rozwiązań na problemy behawioralne swojego pupila? Już 1 lipca masz okazję dowiedzieć się więcej na te tematy, odwiedzając nas z własnym zwierzęciem, bądź przychodząc samemu, na spotkanie z przedstawicielem Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Od 1 do 5 lipca zapraszamy również do udziału w zbiórce artykułów dla potrzebujących zwierzaków z Warszawy.

W nadchodzący poniedziałek, który przypada na 1 lipca, Urząd Dzielnicy Wawer gościć będzie Fundację Azylu pod Psim Aniołem. Konsultacje z przedstawicielem Fundacji będą możliwe między godziną 11 a 14 w sali obsługi mieszkańców, położonej przy ulicy Żegańskiej 1. Eksperci udzielą porad na temat odpowiedniego karmienia zwierząt domowych, m.in. psów i kotów, o czym warto pamiętać podczas wyboru diety i suplementów dla naszych podopiecznych.

Podczas spotkania można dowiedzieć się także o procedurze adopcyjnej, korzyściach z niej wynikających i zwierzętach, które czekają na nowy dom. Eksperci poruszą również temat kastracji, wyjaśnią, czym jest czipowanie i jakie korzyści niesie za sobą ten proces. Będzie to także okazja, aby porozmawiać o problemach behawioralnych u psów i kotów oraz poznać możliwości interwencji w przypadku zaniedbania lub złego traktowania zwierząt. Zostanie również omówiona kwestia praw i obowiązków właścicieli zwierząt oraz wsparcia dla kotów wolnożyjących. Na koniec, przedstawiciel Fundacji opowie o możliwościach wolontariatu i pomocy podopiecznym.

Jeżeli planujesz przyprowadzić swojego pupila na spotkanie do Urzędu Dzielnicy Wawer, pamiętaj o obowiązkowych środkach bezpieczeństwa: smyczy/szelkach oraz kagańcu. Przed wizytą zapoznaj się też z regulaminem, który znajdziesz w załączniku na dole artykułu. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych czworonożnych przyjaciół.

Pomiędzy 1 a 5 lipca 2024 r. w Urzędzie Dzielnicy Wawer zorganizowana zostanie zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji. Można przynieść zarówno karmę suchą i mokrą dla psów, z zawartością min. 40% mięsa, jak i karmę dla kotów, a także karmę weterynaryjną dla starszych i schorowanych zwierząt, środki na odrobaczanie oraz ryż czy makaron. Wszystkie produkty można wrzucić do odpowiednio oznaczonego pojemnika, który znajdziecie w sali obsługi mieszkańców.