Właśnie nastał koniec realizacji projektu o nazwie „Szkoła przyjazna klimatowi”, którego głównym celem było stworzenie kompleksowego systemu gospodarowania wodami opadowymi z użyciem tzw. błękitno-zielonej infrastruktury na obszarze szkolnym. W ramach tego przedsięwzięcia, na terenie placówki wprowadzono specjalne rozwiązania mające na celu retencję oraz gromadzenie wody deszczowej. Dodatkowo, powstało miejsce zielone, nazywane parkiem kieszonkowym, którego roślinność ma możliwość pochłaniania zanieczyszczeń pochodzących m.in. z ulicy Rekruckiej.

Obecnie szkoła może poszczycić się przepiękną, utrzymaną w ekologicznym stylu przestrzenią na wolnym powietrzu. Znajdziemy tam między innymi ogrody deszczowe, które mają zdolność zatrzymywania i oczyszczania wody, ścieżki edukacyjne i sensoryczne, a także kwitnące łąki służące do retencji wody podczas intensywnych opadów deszczu i nie wymagające częstego nawadniania. Różnorodność roślin łąkowych przyczynia się do oczyszczenia powietrza z zanieczyszczeń, a także stanowi miejsce pokarmowe dla owadów i ptaków. Dodatkowo, na terenie szkoły znajduje się warzywniak na podwyższonych grządkach, rozlokowany w specjalistycznych skrzyniach i na podporach dla pnączy, ławy i stoły piknikowe umożliwiające konsumpcję posiłków na świeżym powietrzu oraz pojemniki przeznaczone do gromadzenia deszczówki.

W trakcie realizacji inwestycji zdecydowano się również na usunięcie pewnej ilości kostki brukowej, aby zwiększyć obszar biologicznie czynny.

Projekt „Szkoła przyjazna klimatowi. Modelowe centrum edukacji na temat łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu w mieście” otrzymał dofinansowanie ze środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Wartość wsparcia wyniosła 478 138 euro. Przeprowadzone działania wpisują się w obszar programowy „Klimat” w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu.