Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) chce wyposażyć seniorów i ich opiekunów w niezbędną wiedzę dotyczącą cyberbezpieczeństwa i nawigacji w świecie bankowości internetowej. Dlatego też organizuje bezpłatne webinarium pt. „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2024 r., między godziną 10:00 a 12:30.

Webinarium zostało opracowane specjalnie z myślą o seniorach i ich opiekunach. Chcemy pomóc uczestnikom zrozumieć, jakie narażeni są na zagrożenia ze strony cyberprzestępstw oraz dostarczyć im narzędzi do skutecznej obrony przed takimi działaniami. Agata Ślusarek, główny specjalista z Departamentu Cyberbezpieczeństwa UKNF, poprowadzi to spotkanie, a pełny program wydarzenia można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wydarzenie jest częścią szerszych działań Urzędu, realizowanych w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku (CEDUR) i zorganizowanych we współpracy z Komendą Główną Policji. Zgłoszenia na webinarium będą przyjmowane do dnia jego odbycia się, czyli 24 kwietnia. Osoby, które zgłoszą swój udział w dniu wydarzenia, otrzymają potwierdzenie oraz link do spotkania online natychmiast po zgłoszeniu. Pozostali uczestnicy otrzymają potwierdzenia do 23 kwietnia.

Uczestnictwo w webinarium jest możliwe indywidualnie lub grupowo poprzez różne instytucje, takie jak domy seniora, kluby seniora, domy pomocy społecznej czy biblioteki. W przypadku zgłoszeń grupowych prosimy o podanie przybliżonej liczby uczestników podczas rejestracji.

Aby wziąć udział w spotkaniu online, konieczne jest tylko stabilne połączenie internetowe oraz przeglądarka internetowa lub aplikacja Cisco Webex. Po potwierdzeniu uczestnictwa, uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje techniczne wraz z zaproszeniem na spotkanie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected] (w temacie wiadomości prosimy wpisać tytuł i datę wydarzenia).

Oprócz tego UKNF prowadzi kampanię informacyjną „Cyberoszustwa inwestycyjne”. Ta kampania ma na celu edukować społeczeństwo na temat bezpieczeństwa online, pokazując jak rozpoznać fałszywe reklamy, jakie metody stosują oszuści i jak obronić się przed ich działaniami. Na stronie kampanii znajdują się również materiały na temat najczęstszych schematów działania cyberoszustów, zasad bezpieczeństwa oraz procedur zgłoszeniowych w przypadku niepokojących zdarzeń.