Otwarto zapisy na siódmą odsłonę projektu Rowerowy Maj, który ma na celu zainspirować uczniów i przedszkolaków, a także ich rodziców i nauczycieli, do korzystania z rowerów, hulajnog i innych form aktywnej mobilności podczas dojazdów do szkół, przedszkoli czy miejsc pracy w miesiącu maju. Projekt ten pomaga w kształtowaniu zdrowych nawyków komunikacyjnych nie tylko u najmłodszych, ale również u starszych uczniów.

Rowerowy Maj to inicjatywa, która w okresie od 6 do 29 maja proponuje zmianę sposobu przemieszczania się – z samochodów na rowery czy hulajnogi. Wszystkie aktywne przejazdy są nagradzane naklejkami, a im więcej takich przejazdów, tym większa szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Kampania jest prowadzona na trzech frontach: indywidualnym, klasowym i placówkowym. Oczywiście najbardziej aktywni będą nagrodzeni, ale najważniejsze jest tu dobre samopoczucie i radość płynąca z udziału w tej akcji.

Poprzednia edycja Rowerowego Maja w stolicy była rekordowa – 100 tys. dzieci z 441 placówek warszawskich brało w niej udział. Liczba przejazdów do szkół i przedszkoli wyniosła 2,2 mln. Biorąc pod uwagę, że każdy przejazd musiał mieć co najmniej pół kilometra, wynik jest imponujący – dzieciaki pokonały łącznie 1,1 mln km, co jest równoznaczne z 28 okrążeniami ziemi czy podróżą na księżyc i z powrotem… dwa razy! Lista uczestników akcji jest imponująca, obejmuje uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli, którzy zamiast samochodów wybierali rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi do dojazdów na zajęcia.